5 atslēgas jautājumi matrača izvēlē

  • Vai man patīkamāk ir gulēt uz mīkstāka vai stingrāka matrača?
  • Vai es zinu savu svaru?
  • Vai es dodu priekšroku augsti uzpūstu putu vai atsperu bloka matracim?
  • Vai zinu cik platai (90cm / 100cm / 120cm / 140cm / 160cm / 180cm / 200cm) gultai matracis būs nepieciešams?
  • Vai zinu cik dziļi matracis iesēdīsies gultā? (No tā atkarīgs cik augsts matracis nepieciešams, jo 6-8 cm no matrača augstuma jāpaliek virs gultas rāmja malas.)

Vienmērīgs matrača nolietojums. Kā to panākt?

Divvietīgajiem matračiem sānu malās iestrādāti divi rokturi, lai matraci varētu mainīt pusēm / grozīt. Matraci nav vēlams ielikt gultā un nekad negrozīt. Tieši tādēļ rodas izgulēti matrači un tas nebūt nav atkarīgs tikai no cilvēka svara.

1x divos mēnešos matraci vajadzētu apgriezt uz otru pusi, un nākamos 2 mēnešus gulēt uz tā matrača puses, kura pirms tam bija apakšā. 1x trijos mēnešos vajadzētu matracim mainīt virzienu, proti, galvgali samanīt ar kājgali.

Tā lūk, tik vienkārši un matracis kalpos ilgāk. Un vēl neaizmirstiet par higiēnisko virsmatraci.

Vienmēr tīrs un vienmēr balts, tāds var izskatīties Jūsu matracis.

Matraču cietības pakāpes

Cietība H2
Populārākā cietības pakāpe. Šobrīd tendence ir vērsta uz elastīgākiem matračiem, kas piedāvā lielu komfortu. Matrača cietība H2 ir vidēja stipruma pakāpe un piemērota cilvēkiem ar ķermeņa svaru līdz aptuveni 80 / 85 kg. Cilvēki ar 90 kg svara arī var dot priekšroku H2 komfortam.

Cietība H3
Klasika! Ieteicams cilvēkiem virs 85 kg, kuri vēlas stingrāku gulēšanas virsmu. Vidējā maksimālā slodze ir apmēram 110 kg.

Cietība H4
H4 matrači Jums sniegs ļoti stingru atbalsta sajūtu. Tie ir ieteicami ja ķermeņa masa pārsniedz 110 kg, un bieži ir piemērotas līdz pat 130 vai 140 kg.

Cietība H5
Šeit mēs runājam par tā dēvētajiem XXL matračiem, kas nodrošina attiecīgi vairāk atbalsta un ir piemēroti cilvēkiem virs 130 kg ķermeņa svara. Šīs cietības pakāpes matračus iegādājas reti un daudzi ražotāji pat to nespēj piedāvāt. Mēs Jums varam piedāvāt arī H5 cietības matraci.

Pēc pieredzes varam teikt ka Latvijā vispopulārākie ir H2 un H3 cietības matrači. Ne vienmēr cilvēki izvēlas matraci pēc cietības, ko nosaka viņu svars, gadās dažādi. Kāda neliela auguma un smalkas miesasbūves sieviete izvēlas H3 cietības matraci, jo pēc sajūtām apguļoties tā jūtas ērtāk. Tā lūk! Var būt dažādi, un tas ir forši, jo mūsu iekšējās sajūtas mums bieži saka priekšā tikai jāieklausās. Nāciet, mēs uzklausīsim Jūsu vēlmes un atradīsim piemērotāko risinājumu!

Tiekamies Miedziņā!